Loading color scheme

ŚDM Kraków 2016

Droga Krzyżowa na Błoniach

Dzisiejszy dzień młodzi rozpoczęli od katechezy głoszonej przez Ks. Bp-a Jana Tyrawę - pasterza Kościoła Bydgoskiego. Po Mszy Świętej i obiedzie, młodzież udała się na Drogę Krzyżową na Błonie z udziałem Papieża Franciszka.

Czytaj więcej

ŚDM - DZIEŃ CZWARTY

Dzisiejszy dzień rozpoczął się Eucharystią sprawowaną w kościele parafialnym w Przemykowie. Po jej zakończeniu młodzież udała się Łagiewnik - sanktuarium Św. Jana Pawła II i Bożego Miłosierdzia, a następnie na otwarcie ŚDM z udziałem Ojca Świętego Franciszka.

Czytaj więcej

ŚDM - DZIEŃ TRZECI

Dzisiejszy dzień ŚDM to katecheza głoszona przez Ks. Bp-a Jana Wątroba z Rzeszowa w Książnicach Wielkich oraz festiwal młodych w Kazimierzy Wielkiej.

Czytaj więcej

ŚDM - DZIEŃ DRUGI

W drugim dniu pobytu młodych z Lubaczowa, młodzież nawiedziła sanktuarium Bł. Karoliny w Zabawie, która została zamęczona przez rosyjskiego żołdaka na początku I wojny światowej, przez swój heroiczny czyn wypełniła słowa Jezusa: "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą". Miała szesnaście lat.

Następnie nawiedzili miejsce narodzenia Świętego Stanisława, biskupa i męczennika ze Szczepanowa –zamordowanego przez króla Bolesława Śmiałego. Po obiedzie młodzież udała się do Krakowa na Błonie, aby uczestniczyć w Mszy Świętej na rozpoczęcie ŚDM.

Czytaj więcej