Przemyków


Przemyków


Katarzyny Męczennicy

Parafia Rzymskokatolicka

POŚWIĘCENIE POKARMÓW

W Wielką Sobotę błogosławi się pokarmy na stół wielkanocny. Wierni przynoszą w godzinach popołudniowych do kościoła tzw. święcone. Święcenie pokarmów świątecznych jest starym zwyczajem w Kościele. Spożywanie posiłku jest też czynnością świętą, dlatego modlimy się przed i po jedzeniu, a na największe święto Zmartwychwstania święcimy także pokarmy.mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj50
mod_vvisit_counterWczoraj212
mod_vvisit_counterW tym tygodniu616
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2202
mod_vvisit_counterW tym miesiacu6520
mod_vvisit_counterW minionym miesiacu5487
mod_vvisit_counterWszystkich447277
Październik 2017
BuaXua Calendar