Przemyków


Przemyków


Katarzyny Męczennicy

Parafia Rzymskokatolicka

POŚWIĘCENIE POKARMÓW 2017

W Wielką Sobotę błogosławi się pokarmy na stół wielkanocny. Wierni przynoszą w godzinach popołudniowych do kościoła tzw. święcone. Święcenie pokarmów świątecznych jest starym zwyczajem w Kościele. Spożywanie posiłku jest też czynnością świętą, dlatego modlimy się przed i po jedzeniu, a na największe święto Zmartwychwstania święcimy także pokarmy.mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj65
mod_vvisit_counterWczoraj130
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1234
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień1705
mod_vvisit_counterW tym miesiacu4532
mod_vvisit_counterW minionym miesiacu8891
mod_vvisit_counterWszystkich493375
Kwiecień 2018
BuaXua Calendar