Przemyków


Przemyków


Katarzyny Męczennicy

Parafia Rzymskokatolicka

POŚWIĘCENIE POKARMÓW 2017

W Wielką Sobotę błogosławi się pokarmy na stół wielkanocny. Wierni przynoszą w godzinach popołudniowych do kościoła tzw. święcone. Święcenie pokarmów świątecznych jest starym zwyczajem w Kościele. Spożywanie posiłku jest też czynnością świętą, dlatego modlimy się przed i po jedzeniu, a na największe święto Zmartwychwstania święcimy także pokarmy.mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj43
mod_vvisit_counterWczoraj117
mod_vvisit_counterW tym tygodniu592
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień1411
mod_vvisit_counterW tym miesiacu3071
mod_vvisit_counterW minionym miesiacu5438
mod_vvisit_counterWszystkich510008