Przemyków


Przemyków


Katarzyny Męczennicy

Parafia Rzymskokatolicka

POŚWIĘCENIE POKARMÓW

W Wielką Sobotę błogosławi się pokarmy na stół wielkanocny. Wierni przynoszą w godzinach popołudniowych do kościoła tzw. święcone. Święcenie pokarmów świątecznych jest starym zwyczajem w Kościele. Spożywanie posiłku jest też czynnością świętą, dlatego modlimy się przed i po jedzeniu, a na największe święto Zmartwychwstania święcimy także pokarmy.mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj70
mod_vvisit_counterWczoraj494
mod_vvisit_counterW tym tygodniu564
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień1611
mod_vvisit_counterW tym miesiacu6166
mod_vvisit_counterW minionym miesiacu8178
mod_vvisit_counterWszystkich471346
Styczeń 2018
22
Poniedziałek
10:07
BuaXua Calendar