Przemyków


Przemyków


Katarzyny Męczennicy

Parafia Rzymskokatolicka

Liturgia Wielkiego Piątku

Nabożeństwem Drogi krzyżowej, wyjątkowo w kościele parafialnym, rozpoczęliśmy w tym roku liturgię Wielkiego Piątku. Podczas Drogi krzyżowej przedstawiciele wszystkich miejscowości tworzący naszą Parafię, podchodzili do krzyża przykładając swoje ręce do Niego.

Po wspólnej Drodze krzyżowej rozpoczęła się liturgia Wielkiego Piątku.

Zgodnie z tradycją Kościół w dniu dzisiejszym nigdy nie sprawował Ofiary Eucharystycznej. Dlatego głównym elementem dzisiejszej Liturgii Męki Pańskie była adoracja Krzyża, na którym zawisło zbawienia świata. Adorację Krzyża poprzedziła liturgia słowa, w której słuchając opisu Męki Pańskiej według świętego Jana uczestniczyliśmy w wydarzeniu Golgoty. Na zakończenie liturgii słowa w szczególnie uroczysty sposób prosiliśmy Boga w modlitwie powszechnej o zbawienie całego świata.

W dniu dzisiejszym, choć nie sprawujemy Eucharystii, wszyscy będący w łasce uświęcającej mogli przyjąć Komunię świętą, prawdziwe Ciało naszego Pana, które zostało wydane za nasze grzechy.

Ostatnim aktem liturgicznym było przeniesienie Najświętszego Sakramentu Grobu, a adoracja trwała do północy.


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj111
mod_vvisit_counterWczoraj212
mod_vvisit_counterW tym tygodniu677
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2202
mod_vvisit_counterW tym miesiacu6581
mod_vvisit_counterW minionym miesiacu5487
mod_vvisit_counterWszystkich447338
Październik 2017
BuaXua Calendar