Przemyków


Przemyków


Katarzyny Męczennicy

Parafia Rzymskokatolicka

Początek Wielkiego Tygodnia 2017 - Niedziela Palmowa


Niedziela Palmowa jest Świętem, które zostało ustanowione  na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczyna okres przygotowania duchowego do świąt, będącego wyciszeniem, skupieniem i przeżywaniem męki Chrystusa. Pierwsze znane zapisy dotyczące święta pochodzą z dziennika pątniczki Egerii, a datowane są na lata osiemdziesiąte IV wieku. Z Jerozolimy procesja Niedzieli Palmowej rozprzestrzeniła się na kraje chrześcijańskie. Niedziela Palmowa obchodzona jest w Polsce od średniowiecza. Według obrzędów katolickich tego dnia wierni przynoszą do kościoła palmy, symbol odradzającego się życia.

Od 1986 roku zgodnie z wolą papieża Jana Pawła II, w Niedzielę Palmową obchodzony jest też Światowy Dzień Młodzieży.


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj75
mod_vvisit_counterWczoraj117
mod_vvisit_counterW tym tygodniu624
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień1411
mod_vvisit_counterW tym miesiacu3103
mod_vvisit_counterW minionym miesiacu5438
mod_vvisit_counterWszystkich510040