Przemyków


Przemyków


Katarzyny Męczennicy

Parafia Rzymskokatolicka

Początek Wielkiego Tygodnia - Niedziela Palmowa


Niedziela Palmowa jest Świętem, które zostało ustanowione  na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczyna okres przygotowania duchowego do świąt, będącego wyciszeniem, skupieniem i przeżywaniem męki Chrystusa. Pierwsze znane zapisy dotyczące święta pochodzą z dziennika pątniczki Egerii, a datowane są na lata osiemdziesiąte IV wieku. Z Jerozolimy procesja Niedzieli Palmowej rozprzestrzeniła się na kraje chrześcijańskie. Niedziela Palmowa obchodzona jest w Polsce od średniowiecza. Według obrzędów katolickich tego dnia wierni przynoszą do kościoła palmy, symbol odradzającego się życia.

Od 1986 roku zgodnie z wolą papieża Jana Pawła II, w Niedzielę Palmową obchodzony jest też Światowy Dzień Młodzieży.


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj67
mod_vvisit_counterWczoraj212
mod_vvisit_counterW tym tygodniu633
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2202
mod_vvisit_counterW tym miesiacu6537
mod_vvisit_counterW minionym miesiacu5487
mod_vvisit_counterWszystkich447294
Październik 2017
BuaXua Calendar