Przemyków


Przemyków


Katarzyny Męczennicy

Parafia Rzymskokatolicka

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

ogloszenia


TYMCZASOWY NUMER TELEFONU NA PARAFIĘ:


502 819 054

       

            Ogłoszenia Duszpasterskie  

                     16 -22.07.18

1.Przeżywamy XIV tydzień zwykły roku kościelnego.W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek 16.07 - wspomnienie NMP z Góry Karmel, w piątek 20.07 - wspomnienie bł Czesława

2 Serdeczne Bóg zapłać składamy rodzinie p Wojciarczyków za drewno przeznaczone na ławki przy kościele oraz na uzupełnienie balustrady w białym budynku gospodarczym. Podziękowania składamy również rodzicom kandydatów do bierzmowania za pomalowanie obu przedsionków naszego kościoła i p M Chadzak za wystrój kościoła

3 W najbliższą niedzielę 22.07 z racji św Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących po każdej Mszy św świecić będziemy pojazdy tak jak w latach ubiegłych. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby polskich misjonarzy

4 Wyjazd do Zabawy na Drogę Krzyżową " śladami bł Karoliny Kózkówny" odbędzie się w środę 18.07 . Wyjeżdżamy spod kościoła o godz 14.15

5 Dziś przed Mszą św o godz 11.30 odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii bł Karoliny Kózkówny. Wszystkich serdecznie zapraszamy

6 Można się jeszcze zapisywać na wyjazd do Energilandu. Koszt około 100 z. Zapisy w zakrystii

7 Zachęcamy do zapisywana się na Pieszą Kielecka Pielgrzymkę na Jasna Górę w dniach 5 - 13. 08. Zapisy w zakrystii

8 W zakrystii można również nabyć prasę katolicką
 

TYMCZASOWY , NOWY NUMER TELEFONU NA PARAFIĘ:

502 819 054SOLENIZANTOM SKŁADAMY NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA I WYPRASZAMY WSTAWIENNICTWA ICH ŚWIĘTYCH PATRONÓW,

             A WSZYSTKIM ŻYCZYMY UDANEGO TYGODNIA!


NIECH BÓG NAM BŁOGOSŁAWI!

 

PAN MYM PASTERZEM, NIE BRAK MI NICZEGO!


5 Niedziela Wielkiego Postu – 02.04.2017 r.


 1. Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu, która wprowadza nas w okres rozpamiętywania Męki Pańskiej. Jest to I niedziela miesiąca, niedziela adoracyjna oraz zmiana tajemnic różańcowych. Intencja ogólno-misyjna: Aby młodzież umiała wielkodusznie odpowiadać na swoje powołanie, rozważając poważnie również możliwość poświęcenia się Panu w kapłaństwie lub w życiu konsekrowanym. Również w dzisiejszą niedzielę przypada 12 rocz. śm. Św. Jana Pawła II.

 2. Dziś o godz. 15.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w piątek o godz. 17.00. Droga Krzyżowa.

 3. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm podczas każdej każdej Mszy Świętej. Uroczyste poświecenie palm z procesją do kościoła będzie na sumie o godz. 11.30.

 4. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Msza Św. O Najświętszym Sercu Pana Jezusa po nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

 5. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne – Caritas w cenie 5 zł.

 6. W minionym tygodniu na kwiaty do grobu Pana Jezusa złożyli ofiarę mieszkańcy: Siedliska Góra – 190 zł. Bóg zapłać.

 7. Jutro od godz. 8.30. odwiedzę chorych. Początek od Przemykowa.

 8. We wtorek na plebanii o godz. 18.00. będą do odebrania stroje komunijne.

 9. Zachęcam do lektury katolickiego tygodnika „ Niedziela”

 10. Wszystkim Szanownym Parafianom i Gościom, świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice składam najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask, opieki Maryi naszej Matki i wstawiennictwa świętych Patronów.

 11. Zmarłych z naszych rodzin oraz dusze w czyśćcu cierpiące polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek….

 12. Matce Bożej zawierzmy nasze rodziny, naszych bliskich i tych, którzy prosili nas o dar modlitwy: Pod Twoją obronę…

 

3 Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2017 r.


1. Dziś 3 niedziela Wielkiego Postu. W naszej wspólnocie parafialnej w dniu wczorajszym rozpoczęliśmy Misje Parafialne. Program Misji podadzą Ojcowie Misjonarze.


2. W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia przypadną dwie ważne uroczystości. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Natomiast w sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego.


3. Zapowiedzi przedślubne: Łukasz Pławiński, kawaler, zam. Malkowice , par. tutejszej i Karolina Chabinka, panna, zam Uściszowice, par. p.w. Św. Mikołaja w Bejscach – zapowiedź druga.


4. Jak w minionych latach proszę o zebranie ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego. W tym tygodniu ofiary złożyli mieszkańcy: Przemyków Kolonia – 230 zł, Przemyków Główna – 350 zł, Malkowice – Góra – 350 zł, Piotrowice Asfalt – 350 zł, Siedliska Dół – 140 zł, Zabroważa 220 zł, Kijany 582 zł, Przemyków od Rachwałowic – 235 zł, Przemyków od Piotrowic i ul. Rzemieślnicza 255 zł. Bóg zapłać.


5. Zachęcamy do lektury katolickiego tygodnika „ Niedziela”

6. Wszystkim Szanownym Parafianom i Gościom, świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice składam najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask, opieki Maryi naszej Matki i wstawiennictwa świętych Patronów.

7. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Proszowicach, informuje o dalszym utrzymywaniu drobiu w zamkniętych obiektach w sposób uniemożliwiający kontakt drobiu z drobiem z innych gospodarstw oraz dzikimi ptakami. ( szczegóły na tablicy ogłoszeń ).

8. Zmarłych z naszych rodzin oraz dusze w czyśćcu cierpiące polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek….

9. Matce Bożej zawierzmy Ojców Misjonarzy oraz całą naszą parafię, aby dobrze wykorzystała czas Misji Świętych: Pod Twoją obronę…


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj41
mod_vvisit_counterWczoraj117
mod_vvisit_counterW tym tygodniu590
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień1411
mod_vvisit_counterW tym miesiacu3069
mod_vvisit_counterW minionym miesiacu5438
mod_vvisit_counterWszystkich510006