Przemyków


Przemyków


Katarzyny Męczennicy

Parafia Rzymskokatolicka

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

ogloszenia       

Ogłoszenia Duszpasterskie 23.10 - 29.10.171. Przeżywamy dziś XXIX tydzień zwykły w ciągu roku kościelnego. W tym tygodniu obchodzimy:w sobotę 28.10 - święto św Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

2. Mieszkańcom Ław, Siedlisk Dół, Góra i Skałka składamy podziękowania za ofiary złożone na zakup kwiatów do wystroju kościoła. Zebrano ofiarę w wysokości 810 zł. Serdeczne bóg zapłać składamy rodzinie państwa Kurandych za wykoszenie łąki i rozgarnięcie ziemi wokół plebanii

3 W najbliższy czwartek 26.10 planujemy wyjazd do kina w Brzesku na film o św Maksymilianie Kolbe pt " Dwie korony". Koszt wyjazdu wynosi 27 zł/ 14 zł podróż i 13 zł bilet wstępu/ . Zapisy w zakrystii. 6 osób to minimalna ilość przy której odbędzie się projekcja.

4 Zachęcamy do nabycia tygodnika  " Niedziela". W bieżącym numerze znajduje sie ciekawy artykuł o zamiarach islamistów wobec chrześcijan w Europie

5 Jest już nowa książka z intencjami na przyszły rok. Można zamawiać Msze św na 2018 rok

6 W zakrystii przyjmujemy już na wypominki. Można pobrać kartki na których wypiszemy imiona naszych zmarłych bądź bezpośrednio je podyktować.

8 Trwają prace na nowej plebanii.

Bardzo mocno apelujemy o segregację odpadków na cmentarzu i zabieranie do domu zniczy i tych elementów które można zabrać. Wywóz śmieci jest bardzo drogi. Ostatnia faktura za 3 kontenery to 490 zł. Wiele osób zabiera ze sobą opakowania po zniczach , wiązanki itp. Dziękujemy im za to. Ostatnia kontrola SANEPIDU nie wykazała uchybień

9 Kandydatom do bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę po Mszy św

10 Do wieczności odszedł śp. p Władysław Dybała. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a zmarłego p Władysława polecajmy Miłosierdziu Bożemu
SOLENIZANTOM SKŁADAMY NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA I WYPRASZAMY WSTAWIENNICTWA ICH ŚWIĘTYCH PATRONÓW,

             A WSZYSTKIM ŻYCZYMY UDANEGO TYGODNIA!


NIECH BÓG NAM BŁOGOSŁAWI!

 

PAN MYM PASTERZEM, NIE BRAK MI NICZEGO!


5 Niedziela Wielkiego Postu – 02.04.2017 r.


 1. Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu, która wprowadza nas w okres rozpamiętywania Męki Pańskiej. Jest to I niedziela miesiąca, niedziela adoracyjna oraz zmiana tajemnic różańcowych. Intencja ogólno-misyjna: Aby młodzież umiała wielkodusznie odpowiadać na swoje powołanie, rozważając poważnie również możliwość poświęcenia się Panu w kapłaństwie lub w życiu konsekrowanym. Również w dzisiejszą niedzielę przypada 12 rocz. śm. Św. Jana Pawła II.

 2. Dziś o godz. 15.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w piątek o godz. 17.00. Droga Krzyżowa.

 3. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm podczas każdej każdej Mszy Świętej. Uroczyste poświecenie palm z procesją do kościoła będzie na sumie o godz. 11.30.

 4. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Msza Św. O Najświętszym Sercu Pana Jezusa po nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

 5. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne – Caritas w cenie 5 zł.

 6. W minionym tygodniu na kwiaty do grobu Pana Jezusa złożyli ofiarę mieszkańcy: Siedliska Góra – 190 zł. Bóg zapłać.

 7. Jutro od godz. 8.30. odwiedzę chorych. Początek od Przemykowa.

 8. We wtorek na plebanii o godz. 18.00. będą do odebrania stroje komunijne.

 9. Zachęcam do lektury katolickiego tygodnika „ Niedziela”

 10. Wszystkim Szanownym Parafianom i Gościom, świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice składam najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask, opieki Maryi naszej Matki i wstawiennictwa świętych Patronów.

 11. Zmarłych z naszych rodzin oraz dusze w czyśćcu cierpiące polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek….

 12. Matce Bożej zawierzmy nasze rodziny, naszych bliskich i tych, którzy prosili nas o dar modlitwy: Pod Twoją obronę…

 

3 Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2017 r.


1. Dziś 3 niedziela Wielkiego Postu. W naszej wspólnocie parafialnej w dniu wczorajszym rozpoczęliśmy Misje Parafialne. Program Misji podadzą Ojcowie Misjonarze.


2. W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia przypadną dwie ważne uroczystości. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Natomiast w sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego.


3. Zapowiedzi przedślubne: Łukasz Pławiński, kawaler, zam. Malkowice , par. tutejszej i Karolina Chabinka, panna, zam Uściszowice, par. p.w. Św. Mikołaja w Bejscach – zapowiedź druga.


4. Jak w minionych latach proszę o zebranie ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego. W tym tygodniu ofiary złożyli mieszkańcy: Przemyków Kolonia – 230 zł, Przemyków Główna – 350 zł, Malkowice – Góra – 350 zł, Piotrowice Asfalt – 350 zł, Siedliska Dół – 140 zł, Zabroważa 220 zł, Kijany 582 zł, Przemyków od Rachwałowic – 235 zł, Przemyków od Piotrowic i ul. Rzemieślnicza 255 zł. Bóg zapłać.


5. Zachęcamy do lektury katolickiego tygodnika „ Niedziela”

6. Wszystkim Szanownym Parafianom i Gościom, świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice składam najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask, opieki Maryi naszej Matki i wstawiennictwa świętych Patronów.

7. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Proszowicach, informuje o dalszym utrzymywaniu drobiu w zamkniętych obiektach w sposób uniemożliwiający kontakt drobiu z drobiem z innych gospodarstw oraz dzikimi ptakami. ( szczegóły na tablicy ogłoszeń ).

8. Zmarłych z naszych rodzin oraz dusze w czyśćcu cierpiące polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek….

9. Matce Bożej zawierzmy Ojców Misjonarzy oraz całą naszą parafię, aby dobrze wykorzystała czas Misji Świętych: Pod Twoją obronę…


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj80
mod_vvisit_counterWczoraj212
mod_vvisit_counterW tym tygodniu646
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2202
mod_vvisit_counterW tym miesiacu6550
mod_vvisit_counterW minionym miesiacu5487
mod_vvisit_counterWszystkich447307
Październik 2017
BuaXua Calendar