Przemyków


Przemyków


Katarzyny Męczennicy

Parafia Rzymskokatolicka

ŚDM - DZIEŃ DRUGI

W drugim dniu pobytu młodych z Lubaczowa, młodzież nawiedziła sanktuarium Bł. Karoliny w Zabawie, która została zamęczona przez rosyjskiego żołdaka na początku I wojny światowej, przez swój heroiczny czyn wypełniła słowa Jezusa: "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą". Miała szesnaście lat.

Następnie nawiedzili miejsce narodzenia Świętego Stanisława, biskupa i męczennika ze Szczepanowa –zamordowanego przez króla Bolesława Śmiałego.  Po obiedzie młodzież udała się do Krakowa na Błonie, aby uczestniczyć w Mszy Świętej na rozpoczęcie ŚDM.

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj90
mod_vvisit_counterWczoraj212
mod_vvisit_counterW tym tygodniu656
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2202
mod_vvisit_counterW tym miesiacu6560
mod_vvisit_counterW minionym miesiacu5487
mod_vvisit_counterWszystkich447317
Październik 2017
BuaXua Calendar