Przemyków


Przemyków


Katarzyny Męczennicy

Parafia Rzymskokatolicka

Wielka Sobota -Wigilia Paschalna

Najważniejsza liturgia w ciągu roku. Należy do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Musi rozpocząć się już po zapadnięciu zmroku. Rozpoczyna się w zupełnych ciemnościach, gdyż w kościele wygasza się wszystkie światła. Noc Zmartwychwstania była - i jest nadal - szczególnym momentem chrztu katechumenów. Już w starożytności w tę Noc chrześcijanie zbierali się na czuwaniu. Od V w. pojawiają się opisy obrzędu święcenia świecy paschalnej (paschału).

Wigilia Paschalna składa się z następujących części: Liturgia Światła , Liturgia Słowa, Liturgia Chrzcielną , Liturgia Eucharystyczną.


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj58
mod_vvisit_counterWczoraj212
mod_vvisit_counterW tym tygodniu624
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2202
mod_vvisit_counterW tym miesiacu6528
mod_vvisit_counterW minionym miesiacu5487
mod_vvisit_counterWszystkich447285
Październik 2017
BuaXua Calendar