Przemyków


Przemyków


Katarzyny Męczennicy

Parafia Rzymskokatolicka

Wielka Sobota -Wigilia Paschalna

Najważniejsza liturgia w ciągu roku. Należy do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Musi rozpocząć się już po zapadnięciu zmroku. Rozpoczyna się w zupełnych ciemnościach, gdyż w kościele wygasza się wszystkie światła. Noc Zmartwychwstania była - i jest nadal - szczególnym momentem chrztu katechumenów. Już w starożytności w tę Noc chrześcijanie zbierali się na czuwaniu. Od V w. pojawiają się opisy obrzędu święcenia świecy paschalnej (paschału).

Wigilia Paschalna składa się z następujących części: Liturgia Światła , Liturgia Słowa, Liturgia Chrzcielną , Liturgia Eucharystyczną.


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj120
mod_vvisit_counterWczoraj494
mod_vvisit_counterW tym tygodniu614
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień1611
mod_vvisit_counterW tym miesiacu6216
mod_vvisit_counterW minionym miesiacu8178
mod_vvisit_counterWszystkich471396
Styczeń 2018
22
Poniedziałek
10:16
BuaXua Calendar