Przemyków


Przemyków


Katarzyny Męczennicy

Parafia Rzymskokatolicka

Wielka Sobota - Poświęcenie pokarmów.

W Wielką Sobotę błogosławi się pokarmy na stół wielkanocny. Wierni przynoszą w godzinach popołudniowych do kościoła tzw. święcone. Święcenie pokarmów świątecznych jest starym zwyczajem w Kościele. Spożywanie posiłku jest też czynnością świętą, dlatego modlimy się przed i po jedzeniu, a na największe święto Zmartwychwstania święcimy także pokarmy. Przepełnieni wielkanocną radością, zasiądziemy po Mszy rezurekcyjnej do świątecznego stołu i podzielimy się wzajemną życzliwością przy składaniu sobie życzeń. Nowe życie Zmartwychwstałego Pana symbolizuje poświęcone jajko, którym także dzielimy się wzajemnie.


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj96
mod_vvisit_counterWczoraj494
mod_vvisit_counterW tym tygodniu590
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień1611
mod_vvisit_counterW tym miesiacu6192
mod_vvisit_counterW minionym miesiacu8178
mod_vvisit_counterWszystkich471372
Styczeń 2018
22
Poniedziałek
10:13
BuaXua Calendar