Przemyków


Przemyków


Katarzyny Męczennicy

Parafia Rzymskokatolicka

Wielka Sobota - Poświęcenie pokarmów.

W Wielką Sobotę błogosławi się pokarmy na stół wielkanocny. Wierni przynoszą w godzinach popołudniowych do kościoła tzw. święcone. Święcenie pokarmów świątecznych jest starym zwyczajem w Kościele. Spożywanie posiłku jest też czynnością świętą, dlatego modlimy się przed i po jedzeniu, a na największe święto Zmartwychwstania święcimy także pokarmy. Przepełnieni wielkanocną radością, zasiądziemy po Mszy rezurekcyjnej do świątecznego stołu i podzielimy się wzajemną życzliwością przy składaniu sobie życzeń. Nowe życie Zmartwychwstałego Pana symbolizuje poświęcone jajko, którym także dzielimy się wzajemnie.


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj45
mod_vvisit_counterWczoraj212
mod_vvisit_counterW tym tygodniu611
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2202
mod_vvisit_counterW tym miesiacu6515
mod_vvisit_counterW minionym miesiacu5487
mod_vvisit_counterWszystkich447272
Październik 2017
BuaXua Calendar