Przemyków


Przemyków


Katarzyny Męczennicy

Parafia Rzymskokatolicka

Wielka Sobota - Poświęcenie pokarmów.

W Wielką Sobotę błogosławi się pokarmy na stół wielkanocny. Wierni przynoszą w godzinach popołudniowych do kościoła tzw. święcone. Święcenie pokarmów świątecznych jest starym zwyczajem w Kościele. Spożywanie posiłku jest też czynnością świętą, dlatego modlimy się przed i po jedzeniu, a na największe święto Zmartwychwstania święcimy także pokarmy. Przepełnieni wielkanocną radością, zasiądziemy po Mszy rezurekcyjnej do świątecznego stołu i podzielimy się wzajemną życzliwością przy składaniu sobie życzeń. Nowe życie Zmartwychwstałego Pana symbolizuje poświęcone jajko, którym także dzielimy się wzajemnie.


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj52
mod_vvisit_counterWczoraj130
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1221
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień1705
mod_vvisit_counterW tym miesiacu4519
mod_vvisit_counterW minionym miesiacu8891
mod_vvisit_counterWszystkich493362
Kwiecień 2018
BuaXua Calendar