Przemyków


Przemyków


Katarzyny Męczennicy

Parafia Rzymskokatolicka

Żywy Różaniec

Żywy Różaniec

Międzynarodowy ruch religijny założony w XIX w. przez Pauline-Marie Jaricot. Ma charakter modlitewny, a jego celem jest wspomaganie misji. Uczestnictwo w Żywym Różańcu polega na przynależności do grupy zwanej różą. Każda osoba z róży przez miesiąc odmawia jedną z tajemnic różańcowych. Pierwotnie róża liczyła 15 osób, obecnie zaś – po modyfikacji Różańca przez bł. Jana Pawła II – 20 osób. W Polsce ruch ten jest bardzo rozpowszechniony, przyjmuje też formy Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, Nieustającego Różańca Papieskiego czy Różańca Rodzinnego.

W naszej parafii istnieje 1 róża różańcowa:

Przemyków - róża bł. Jana Pawła II

Do każdej róży różańcowej jest zapisane 20 osób czyli tyle ile jest tajemnic różańca. Zadaniem każdego członka róży jest odmówić jeden 10-tek różańca dziennie w dowolnym czasie i miejscu. Każda róża ma swojego zelatora czyli osobę odpowiedzialną za wymienianie karteczek z poszczególnymi tajemnicami.

Zmiana tajemnic różańcowych odbywa się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy świętej.

Intencja Mszy św. w pierwszą niedzielę miesiąca zamawiana jest przez członkinie żywego różańca.

Zapraszamy wszystkich chętnych do tej formy modlitwy...

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj62
mod_vvisit_counterWczoraj117
mod_vvisit_counterW tym tygodniu611
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień1411
mod_vvisit_counterW tym miesiacu3090
mod_vvisit_counterW minionym miesiacu5438
mod_vvisit_counterWszystkich510027